icon

0 312 418 18 10
info@kariyeronline.com.tr

icon

Ankara, TÜRKİYE
Yeşilırmak Cad No:17-18-19 Maltepe / ANKARA


Hostesler bir diğer adıyla kabin memurları, hava yolu firmaları tarafından uçuş esnasında veya uçuş öncesinde yolcuların güvenliği ve konforu sağlanması amacıyla iş birliği yaptığı kimselerdir. Hosteslik mesleği yer hostesi ve hava hostesi olarak ikiye ayrılmaktadır. Yer hostesi, yolculara uçağa biniş anına kadar yardımcı olur. Hava hostesi ise yolcuları uçak içerisinde karşılar, yerlerine geçmelerine yardımcı olur ve yolculuk esnasında hizmet eder. Uçuş boyunca yolcuların güvenliklerini de koordine etmekle yükümlüdürler. Bu yüzden hosteslik oldukça mühim ve özen gösterilmesi gereken bir meslektir. Hava hostesleri uzun yıllar aynı hava yollarında çalışmaya devam ettikleri sürece kıdemli uçuş görevlisi unvanını elde ederler. Hosteslik kursları Bakırköy bu unvanın alınması için adaylara eğitim vermektedir.

Hostesin Görevleri

Hava hostesi uçak içerisinde düzeni, güvenliği ve yolcu memnuniyetini sağlar. Yolcuların temiz ve düzgün bir yolculuk geçirmelerini sağlar. Kapılarını güvenliğini kontrol eder. Yolculara ikramlarda bulunur. Uçuş öncesi yolculara acil durum neticesinde yapılması gerekenlerle ilgili bilgilendirici bir konuşma yapar. İniş esnasında yapılması gerekenler hakkında yolcuları bilgilendirir. Uçuşun güvenli geçmesini ve yolcuların memnun ayrılmasını sağlar.

Hosteslerde Aranan Nitelikler

Hostes olabilmek için öncelikle lise mezunu olmanız gerekmektedir. Yurt dışı uçuşları için hosteslerden en az bir orta düzey yabancı dil bilmeleri beklenmektedir. Adli sicil kaydı temiz olmalıdır. Hava yolu şirketinin uygun gördüğü şehirde ikamet etmelidir. Sağlık taramalarından geçmeli ve kabul görmelidir. Direkt olarak kişi memnuniyetini esas alan bir meslek grubu olduğu için iletişim becerileri çok gelişmiş olmalıdır. Nazik, güler yüzlü, pozitif olmak bu durumda önem taşımaktadır. Ekip çalışmasına yatkın karakterlerle çalışmak hava yolu şirketleri için öncelikli bir tercihtir. Hosteslerin sabırlı olması beklenir. Hosteslik kursları Bakırköy, adaylarını bu yönde geliştirmek amacıyla eğitim programı hazırlamaktadır.

Hosteslik Kursları

Hosteslik kursları Bakırköy, hostes olmayı planlayan bireylerin sahip olması gereken iletişim becerilerini ve pek çok mesleki bilgileri edinmesini sağlamaktadır. Kursa katılım koşulları en az lise mezunu olmak başta olmak üzere 18-35 yaş arasında olmanızı gerektirmektedir. İyi bir hostes olmanın koşulu ise her zaman güler yüzlü, yardımsever ve bireysel disipline sahip olmakla sağlanabilir.  Kurs mesleki eğitimin yanı sıra mülakatlar için de bir hazırlık sürecidir. Alınan eğitim sayesinde birçok kişiden daha olumlu bir değerlendirme sağlayarak kendinizi öne taşıyabilirsiniz. Eğitim içeriği kabaca; uçak bilgisi, ekip çalışması, ilk yardım olarak düzenlenmektedir.

hosteslik kursu lida zayıflama hapı maurers biber hapı
Call Now Button0312 418 18 10