icon

0 312 418 18 10
info@kariyeronline.com.tr

icon

Ankara, TÜRKİYE
Yeşilırmak Cad No:17-18-19 Maltepe / ANKARA


Uçak yolculuğu herkes için hem konforlu hem rahat hem de kısa zamanlı bir ulaşım şekli olmuştur. Uçaktaki rahat ve konforu da biz yolculara sağlayan hosteslerdir. Hostesler, yolcularının güvenle rahat bir şekilde yolculuğunu tamamlaması ve gerekli hizmetleri kendilerine sunabilmesi için görevlendirilmiş kişilerdir. Elbette ki bu görevi üstlenebilmek adına da bazı eğitimlerden geçmek gerekmektedir. İlgili bölümden mezun olduktan sonra yetkinliği gösteren kurs belgesi alınmalıdır. Peki hosteslik kursu kaç ay sürüyor ?

Hosteslik Kursu

Hostes olabilmek için bazı belirli başlı kurallar bulunur. Bunlardan en bilindikleri eğitim düzeyi ve yaş sınırıdır. On sekiz ile otuz yaş aralığında bulunan ve eğitimini en az lise seviyesinde bitirip tamamlamış tüm adaylar hosteslik kursuna katılmaya hak kazanır. Kısa sürede yolculuğunuzun sorunsuz tamamlanması adına verilen bu uğraş için hosteslik kursu kay ay sürüyor konusunda az çok tahmin edebiliriz. Fakat hemen hemen herkesin azimle başarabileceği bir meslek grubudur. Kursa katılabilmek için de eğitim ödemesi yapılması gerekmektedir.

Hosteslik Kursu Kaç Ay Sürüyor?

Hosteslik kursuna alınmadan önce kişide aranan kriterlerden bir tanesi dil bilgisidir. Akıcı bir şekilde yabancı dile sahip olunması istenir. Bu şarta uygun olmayanlar için gerekli dil eğitimi ve bilgisi verildikten sonra kabin ekibi eğitimlerine dahil edilir. Bu süreçler bireyin şartlara uyum sağlayıp sağlamamasına göre şekillenmektedir. Minimum 5 gün ile başlayan eğitim yabancı dil bilmeme durumuna göre 15 gün veya 30 gün arasında da değişiklik gösterebilir. eğitimi tamamladıktan sonra başarısız sayılma durumunda yeniden bir kurs paketi oluşturulması gereklidir.

Hosteslik Kursu İçin Aranan Şartlar

Kişinin boy ve kilosunun birbirine orantılı olması gerekmektedir.

Bayanlar için 1,60 ve 1,75 boy sınırı var iken, erkekler için 1,60 ile 1,85 boy aralığı şartı istenilmektedir.

En az kullanımı yaygın bir yabancı dil sahibi olunmalıdır. (Yabancı dili olmayanlar ek dil eğitimi almalıdır)

Herhangi bir sağlık probleminin olmaması ve uçuşa uygun kişilerin ekibe dahil olması gerekir.

Her şeyden önce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı sayılması şarttır.

Bunların yanında herhangi bir sabıka kaydı bulunmaması ile birlikte eğitim düzeyinin de tam olması gerekmektedir.

hosteslik kursu lida zayıflama hapı maurers biber hapı
Call Now Button0312 418 18 10