icon

0 312 418 18 10
info@kariyeronline.com.tr

icon

Ankara, TÜRKİYE
Yeşilırmak Cad No:17-18-19 Maltepe / ANKARA


Yaşadığımız yüzyılda oldukça ilerleme ve büyüme gösteren Sivil Havacılık sektörünün en gözde mesleklerinden biri hostesliktir. Yer hostesliği ve hava hostesliği olarak ikiye ayrılır. Yer hostesliği ve hostesleri uçak iniş-kalkışlarını denetler, yolcuları havaalanı içinde ve uçağa binme sürecinde yönlendirirler. Hava hostesliği ve hostesleri ise uçak içindeki tüm denetleme ve düzenlemelerden sorumludur. Yolculara hizmet eder, oturacakları yerleri belirler ve onlara eşlik ederler. Hosteslik mesleği ile kişiler insanlara hizmet etmekle kalmaz, ufuklarını genişletecek bir kariyere adım atarlar. Uçakla ulaşım sayesinde çeşitli coğrafyalara seyahat eder, kültürlerini genişletirler. Mevcut yabancı dillerini geliştirip, birçok farklı insanla tanışırlar. Günümüz de tüm bu imkanlarının yanı sıra doygun maaşıyla da hosteslik çok tercih edilen mesleklerden biri haline gelmiştir. Hosteslik sertifikası ise bu mesleği yapmak isteyen kişilere bir olanak sağlamaktadır. Gerekli eğitimleri vererek, hostes yetişmesine yardımcı olmaktadır.

Hosteslik Sertifikası Nasıl Alınır?

Hosteslik sertifikası almak ve başvurmak için kişinin birtakım özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bu özelliklerin bir kısmı fiziksel yeterlilik bir kısmı da eğitimsel yeterliliktir. Fiziksel yeterlilik kısmında bayanların, en az 1.60 ile 1.75 boyunda olmaları ve boy-kilo uyumuna sahip olmaları gerekmektedir. Baylar da ise en az 1.60 ile 1.85 boy oranına sahip olmaları ve boy-kilo uyumuna sahip olmaları gerekmektedir. Her iki cinsiyet içinde sağlıklı olmak ön koşuldur. Eğitimsel yeterlilik kısmında ise hem bayanlar hem de baylar en az lise mezunu olmalıdır. Bunun yanında en az bir yabancı dili çok iyi bilmek gerekmektedir. Bu özellikleri taşıyan 18-30 yaş arası adaylar sertifika için başvurabilirler.

Hosteslik Sertifikası İçeriği

Bitirildiğinde çeşitli iş imkanlarını aralamaya yardımcı olan hosteslik sertifikası öncelikle mevcut yabancı dilin geliştirilmesinde etkilidir. Mesleki yabancı dilin kazandırılmasının yanı sıra uçakta ilk yardım ve sağlık konuları hakkında adaylara bilgiler verilir. Adaya uçak içindeki menüleri tanıma ve tanıtabilme yeteneği ile yolcu anonsları hakkında detaylar kazandırılır. Her türlü acil durum ve uçak içerisinde doğabilecek problemler için hazırlık eğitimi verilir. Etkili iletişim kurabilecek, sivil havacılık sektörünün kurallarını bilecek adaylar yetiştirilir. Doğru ve etkili eğitim sonucu sertifika kazanan kişiler donanımlarıyla hosteslik mesleğinde yer edinirler.

hosteslik kursu lida zayıflama hapı maurers biber hapı
Call Now Button0312 418 18 10